ZYRTARE: Roma e Shkarkon Jose Mourinhon dhe stafin e tij

Jose Mourinho është shkarkuar nga Roma.

Trajneri portugez ishte emëruar trajner i ekipit nga Serie A nga vera e vitit 2021 dhe e udhëhoqi këtë ekip në triumfin në Ligën e Konferencën në vitin 2022 dhe në finale të Ligës së Evropës në vitin pasues.

“AS Roma mund të konfirmojë se José Mourinho dhe stafi i tij trajner do të largohen nga klubi me efekt të menjëhershëm. Mourinho u zbulua si trajneri i 60-të i Giallorossi-t në maj 2021. Ai udhëhoqi ekipin për të fituar Konferencën e Ligës në Tiranë më 25 maj 2022 dhe në finalen e Europa League në Budapest sezonin e kaluar. “Ne do të donim të falënderonim José në emër të të gjithë ne në AS Roma për pasionin dhe përpjekjet e tij që nga ardhja e tij në klub”, thanë Dan dhe Ryan Friedkin. “Ne gjithmonë do të kemi kujtime të shkëlqyera nga qëndrimi i tij në Romë, por besojmë se një ndryshim i menjëhershëm është në interesin më të mirë të klubit. “Ne i urojmë Jose dhe ndihmësve të tij gjithë të mirat në përpjekjet e tyre të ardhshme.” Përditësime të mëtejshme për stafin e ri të trajnerëve të Ekipit të Parë do të pasojnë s

AS Roma mund të konfirmojë se José Mourinho dhe stafi i tij trajner do të largohen nga klubi me efekt të menjëhershëm. Mourinho u zbulua si trajneri i 60-të i Giallorossi-t në maj 2021. Ai udhëhoqi ekipin për të fituar Konferencën e Ligës në Tiranë më 25 maj 2022 dhe në finalen e Europa League në Budapest sezonin e kaluar. “Ne do të donim të falënderonim José në emër të të gjithë ne në AS Roma për pasionin dhe përpjekjet e tij që nga ardhja e tij në klub”, thanë Dan dhe Ryan Friedkin. “Ne gjithmonë do të kemi kujtime të shkëlqyera nga qëndrimi i tij në Romë, por besojmë se një ndryshim i menjëhershëm është në interesin më të mirë të klubit. “Ne i urojmë Jose dhe ndihmësve të tij gjithë të mirat në përpjekjet e tyre të ardhshme.” Përditësime të mëtejshme për stafin e ri të trajnerëve të Ekipit të Parë do të pasojnë së shpejti” thuhet në njoftimin e klubit italian /RadioVizioni/