Mbappe dyshohet se ofendoi rëndë trajnerin Enrique pasi u zëvendësua në ndeshjen e PSG-së ndaj Marseilles

Ylli francez, Kylian Mbappe, raportohet se ka ofenduar trajnerin e tij te Paris Saint-Germain, Luis Enrique, pas zëvendësimit të tij, duke e quajtur ‘bir k***e’.

Fituesi i Kupës së Botës është një lojtar kyç në Parkun e Princave, si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit. Ai, megjithatë, po përfundon kontratën e tij dhe në pak kohë do të jetë lojtar i lirë dhe pritet të shkëmbejë kryeqytetin francez me Madridin kur të marrë një sfidë të re këtë verë.

Luis Enrique i është nënshtruar detyrës së rëndë, ndërsa pyetjet vazhdojnë të bëhen për të ardhmen e tij, me 25-vjeçarin që u zëvendësua në minutën e 64-të të fitores 2:0 në udhëtim kundër Marseilles herën e fundit. Ai nuk kishte shijuar lojërat më të mira deri në atë pikë, por ishte ende i zhgënjyer kur pa numrin 7 në tabelën e zëvendësuesve kur ndryshimet u bënë vetëm pas një ore lojë.

Sipas Footmercato, Mbappe dyshohet se ka fyer menaxherin e tij kur largohej nga fusha – me francezin që po shkonte drejt e në dhomën e zhveshjes përpara se të postonte një mesazh të zymtë në mediat sociale.

Luis Enrique pretendon se nuk është në dijeni të fjalëve të drejtuara në drejtimin e tij, me trajnerin spanjoll kur u pyet për reagimin e Mbappes për t’u larguar: “Nuk pashë asgjë. Asgjë fare. Ishte i pakënaqur kur u largua? Per çfarë? Është e njëjta muzikë, çdo javë. Është kaq e mërzitshme. Unë jam menaxher. Unë marr vendime çdo ditë, çdo javë. Unë do të shkoj në të njëjtën gjë deri në ditën time të fundit në Paris. Unë gjithmonë përpiqem të gjej zgjidhjen më të mirë për ekipin tim. Ndoshta e kam gabim, por mendoj se kam të drejtë.”

Ky mesazh thuhet se është përsëritur në terrenin stërvitor. Gjatë seancës të së hënës në Paris, Enrique thuhet se u kujtoi lojtarëve të tij nevojën për të vënë egon në njërën anë. Ai ka theksuar se thirrjet për përzgjedhje janë të tija dhe se ai është figura e vetme e pazëvendësueshme derisa presidenti Nasser Al-Khelaifi të vendosë se kërkohet ndryshim në stol.