SHOWBIZ

Rosie Huntington-Whiteley është njëra prej modeleve më të njohura dhe ëndërr e shumë shtëpive të modës. Ajo ka qenë në botën e modelizimit për më...

Ka pothuajse një vit që emrat e tyre përmenden për një lidhje të mundshme. Opinioni publik ka ‘vluar’ në kërkim të së vërtetës për relacionin...

Çifti i njohur Leonora Poloska dhe Andin Randrobrava sot (e mërkurë) kanë kurorëzuar martesën e tyre. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Andini i...

Ndoshta mund të duket e çuditshme, por emri i këngëtares Nora Istrefi figuron në listën e kandidatëve të pranuar në Fakultetin e Edukimit Fizik...

Mediat amerikane raportojnë se Angelina Joli ka aplikuar për divorc nga bashkëshorti i saj, Brad Pitt. Lajmin e kanë bërë të ditur CNN dhe TMZ,...

“Prandaj ndjehem i privilegjuar që duke ju afruar Woody Allen në filmin e tij të fundit, pas Spielberg e Scorsese, tani po ndaj sheshxhirimin...

Kitaristi Astrit Stafai është një emër i njohur në muzikën shqiptare, me një karrierë disavjeçare në muzikë dhe me plot bashkëpunëtorë. Së fundmi ai...

Jay Z po e quan ‘dështim’ të qeverisë së SHBA-ve, luftën kundër drogës, shkruan The Independent. Bashkëshorti i Beyonce kohëve të fundit ka bashkëpunuar me...

Reperi i Babastars, Majk, ka refuzuar që të involvohet në përleshjen e Cozmanit me Noizyn. Cozman ishte ai që besohet se mori hak për shumë...

Këngëtarja Ana Kabashi ka lansuar së fundmi një fotosesion tejet atraktiv. Bukuroshja nga Peja vazhdon të mahnisë me fotografitë nga sesioni i fundit. Me imazhe të Enis...