Përfundojnë ndeshjet e Kupës së Kosovës – favoritët kalojnë tutje pa telashe

Kanë përfunduar 13 ndeshjet e sotme të vlefshme për 1/16 e finales së Kosovës.

Skuadrat nga elita e futbollit kosovar si, Gjilani, Llapi, Malisheva, Ferizaj, Dukagjini dhe Trepça ’89 kanë kaluar në 1/8 e finales.

Në anën tjetër, Drenica barazoi 2-2 ndaj Flamurtarit dhe fituesi do të vendoset pas vazhdimeve.

Kujtojmë se Prishtina ka kaluar direkt në fazën tjetër pasi Vëllaznimi u tërhoq nga gara, ndërsa javën e ardhshme zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera, Drita – Liria dhe Phoenix – Ballkani.

Rezultatet e plota të 1/16 së Kupës së Kosovës (në përpunim e sipër):

Llapi 6 – 2 Vllaznia Pozheran
Dukagjini 2 – 0 Rilindja 1974
Prizreni 0 – 0 Istogu (ndeshja shkon në vazhdime)
Feronikeli ’74 4 – 1 2 Korriku
Vushtrria 1 – 0 Drenasi
Vjosa – Ulpiana (nuk ka informacion)
Drenica 2 – 2 Flamurtari (ndeshja shkon në vazhdime)
Behari 2 – 3 Ferizaj
A&N 2 – 1 Rahoveci
Fushë Kosova 4 – 0 Arbëria
Ramiz Sadiku 0 – 4 Malisheva
Trepça ‘89 3 – 0 Kika
Trepça 0 – 5 Gjilani