Moti për sot

Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e kaluara, diell dhe vranësira të herëpashershme. 

As në parametrat kryesor nuk parashihen ndryshime të ndjeshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Era do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare.