22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata në punë

Një 22-vjeçar shqiptari i ka shpërthyer një granatë dore të enjten duke punuar në një ndërtesë që po rikonstruktohej në Torino. I riu shqiptar ka mbetur i plagosur.

Shpoërthi ndodhi teksa po zhvendoste disa mbetje me lopatë në kopshtin e ndërtesës ku ndodhej edhe një granatë që i përkon Luftës së Dytë Botërore, e cila u aktivizua dhe shpërtheu.

I riu shqiptar ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

/Gazeta Express