Aksident mes një kamioni e veture në rrugën Prishtinë-Podujevë, dalin pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku mes një kamioni dhe veture ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë, ku ka mbetur i lënduar një person.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se personi që ka mbetur i lënduar është dërguar për tretman mjekësor.

“Sot rreth orës 14:30 ne rrugën Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti  transportues dhe një veture. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka deklaruar Ahmeti.

Ndërkohë, mediat kanë publikuar edhe pamje nga vendi i ngjarjes, të cilat mund t’i shihni duke klikuar në këtë link.