Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së enjte në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat mbeten tipike dimërore, me vlera të ulëta në të dy ekstremet.

Ato do të sillen nga -1 e deri në 6 gradë Celsius.