Parashikimi i motit

Për të Premten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore që nga orët e para të 24-orëshit.

Në momente dhe zona të caktuara reshjet pritet të jenë intensive, të cilat mund të krijojnë edhe shtresa të pakta.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 15-30 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej -2 deri në 0°C, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 4 °C.