Sot vranët, temperaturat deri 17 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/