Ngjarjet në Poloni, anulohet takimi mes kryeministrit britanik dhe presidentit kinez

Takimi i planifikuar midis kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak dhe Presidentit të Kinës Xi Jinping është anuluar.

Downing St po fajëson ndryshimin e orareve të liderëve si rezultat i ngjarjeve në Poloni, ka raportuar BBC, transmeton Express.

Raketat e hedhura në Poloni kanë ngjallur reagim kudo në botë. /Express