Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 13 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 28 aksidente me të lënduar dhe 39 me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar edhe 12 persona dhe 8 janë dërguar në mbajtje.