Horoskopi 23 Nëntor 2022

Dashi

Në përpjekjet tuaja për të qenë gjithmonë i këndshëm dhe i dobishëm, mund të zbuloni se po komprometoni disa nga vlerat tuaja. Dije se ekuilibri dhe harmonia janë gjëra të mrekullueshme, por jo gjithmonë ia vlejnë çmimin e vetëflijimit. Mos u bëni dikush që nuk jeni vetëm për të ruajtur paqen. Toleranca juaj do të testohet sot.

Demi

Veprimet mund të jenë të shpejta dhe intensive sot. Gjërat mund t’ju godasin si rrufeja, ndaj përgatituni për çdo gjë. Stabilizohuni mendërisht përpara se të ndërveproni me të tjerët. Vishuni për të demonstruar fuqinë tuaj. Ju jeni një forcë që duhet llogaritur, jo një forcë që duhet shkelur. Emocionet e dhunshme janë të prirura të shfaqen. Mos e luftoni dëshirën për të çliruar çdo zemërim që ndjeni. Drejtojeni atë në mënyrë të përshtatshme.

Binjakët

Qëndrimi juaj lozonjar është i prirur të kundërshtohet nga dikush që refuzon t’i shohë gjërat sipas mënyrës tuaj. Largohuni nga ata që nuk dëshirojnë t’ju ndihmojnë. Mund të ndodhë që ka njerëz që me qëllim përpiqen të sabotojnë planet tuaja. Ju jeni shumë të zgjuar për të rënë në këtë kurth. Provojini të tjerëve se edhe pse mund të jeni të lumtur, kjo nuk do të thotë se jeni sylesh.

Gaforrja

Sot mund të jetë një nga ato ditët kur po përpiqeni të lyeni një zonë të madhe, por keni vetëm një furçë të vogël. Veprimet tuaja janë të kujdesshme dhe të llogaritura. Ju jeni duke bërë një punë të rregullt dhe të saktë, por gjithashtu po i bëni gjërat në mënyrën e vështirë. Përpiquni të gjeni një furçë të madhe. Bëni veprimet tuaja gjigante në mënyrë që të mund të mbuloni më shumë sipërfaqe me më pak përpjekje.

Luani

Përpara se të harxhoni të gjithë energjinë në podiumin tuaj duke shpallur mendimet tuaja në botë, do t’ju duhej të ndaleni, të shikoni përreth dhe të vini re audiencën. Si po reagojnë ata ndaj tiradës tuaj? A po largohen njerëzit apo po brohorasin? Ndoshta duhet të lini dikë tjetër të ketë radhën te mikrofoni.

Virgjëresha

 Në një përpjekje për t’u bashkuar me pafundësinë, mund të anashkaloni disa parime themelore të jetës. Kini kujdes që të mos josheni nga ata që duan që ju të përfshiheni në dramën e tyre. Në fillim mund të pranoni me dëshirë. Do jetë tepër vonë nëse nuk e kuptoni se sa e thellë është gropa ku mund të bini. Sigurohuni që të mos i keni tjetërsuar të gjithë, në mënyrë që të mbetet dikush për t’ju nxjerrë jashtë.

Peshorja

 Ndjehuni të lirë të ngrini për veten tuaj, një kauzë edhe nëse e dini se kjo do të shkaktojë tension mes të tjerëve rreth jush. Ka të ngjarë të ndodhë një debat i nxehtë dhe nuk do të ishte befasuese nëse do të ishit katalizatori. Debatet pasionante janë në rrugën tuaj, kështu që përdorni këtë si një mundësi për të demonstruar guximin dhe forcën tuaj në atë që besoni.

Akrepi

Mendja juaj është e prirur për t’u fiksuar në një gjë sot dhe nuk do të pushoni derisa ta keni marrë atë. Ndoshta është një vend fizik ku po përpiqeni të shkoni, një vegël e re që dëshironi të zotëroni ose një person që dëshironi të njihni më mirë. Mos u habisni nëse duhet të luftoni pak për të arritur këtë qëllim, cilido qoftë ai.

Shigjetari

Gjërat mund të ndodhin pikërisht nën hundën tuaj sot, dhe ju nuk mund të jeni as të vetëdijshëm për këtë. Gjëja që do të jetë e dukshme është reagimi juaj ndaj situatës kur kjo ngjarje e fshehur del papritur në dritë. Mund të përjetoni një shpërthim energjish edhe emocionesh pasiononte. Mundohuni të punoni me këtë energji në vend që të punoni kundër saj.

Bricjapi

 Mund të ndodhë që miqtë e ngushtë ose anëtarët e familjes të kenë një mosmarrëveshje të mprehtë për një çështje të caktuar. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë nga ndasitë mes njerëzve që doni. Disa mund të duan që ju të mbani anën dhe të shpreheni plotësisht për situatën. Ju mund të ndiheni sikur jeni të mallkuar nëse e bëni këtë dhe të mallkuar nëse nuk e bëni këtë. Mundohuni të bëni më të mirën tuaj për të bërë kompromis.

Ujori

Ka shumë emocione dhe shtytje për ditën, ashtu siç ju pëlqen. Një luftë apo debat i sinqertë është një gjë, por manipulimi i ashpër i njerëzve është një gjë tjetër. Sigurohuni që jeni të përfshirë në të parën dhe jo në të dytin.

Peshqit

Ju do të jeni një pasuri e vlefshme për të tjerët sot për shkak të mendjes suaj racionale dhe aftësisë për t’i menduar gjërat qartë. Forcat kokëfortë rreth jush nuk do të përkulen, por ju keni aftësinë unike për ta bërë këtë. Bëni çmos për të shmangur grindjet, edhe pse do të jetë joshëse për ju dhe të tjerët që të dëshironi të përfshiheni. /tvklan.al