Vrasja e shtatzënës, takimi i thirrur nga Osmani mbahet në orën 19:00

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu ka ftuar takimin e Këshillit për Demokraci dhe të Drejta të Njeriut pas rasteve të fundit të dhunës dhe vrasjeve të grave.

Në këtë takim i cili nis në orën 19:00, janë ftuar krerët e institucioneve të Kosovës, institucioneve të drejtësisë dhe përfaqësues të shoqërisë civile, transmeton Klankosova.tv.

Ky takim vjen pas vrasjes së 35-vjeçares shtatzënë, HamideMagashi, e cila u vra dy ditë më parë nga ish-burri I saj Sokol Halili, para Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë.