Horoskopi 8 Dhjetor 2022

Dashi

Sot mund të keni ndjenjën se dikush në familjen tuaj po fsheh diçka. Atmosfera mund të jetë e tensionuar. Prirja juaj e natyrshme është të përpiqeni të shpërndani vaj në ujërat e trazuar për ta kthyer situatën në normalitet, por kjo nuk do ndodhë këtë herë. Lërini gjërat në rrjedhën e vetë. Kushdo që fsheh diçka nuk ka gjasa ta zbulojë atë.

Demi

Thashethemet që dëgjoni sot mund t’ju zemërojnë sepse ndjeni se nuk është e vërtetë. Mos merrni asgjë me vlerë sot. Kontrolloni faktet përpara se të bëni ndonjë gjykim. Pakënaqësia është në ajër dhe kur njerëzit janë të pakënaqur, ata priren të thonë gjëra që nuk duhen. Shmangni tundimin për të qenë konfrontues. Kjo vetëm do t’i përkeqësojë gjërat. Mundohuni të kaloni pak kohë vetëm nëse mundeni.

Binjakët

Sot mund të ketë gabime në të dhënat tuaja financiare, ose dikush mund të mos thotë të vërtetën për një artikull të rëndësishëm. Ju jeni një person i kujdesshëm, i besueshëm, por kjo nuk është dita për të pranuar verbërisht deklaratat e dikujt. Kontrolloni faktet dhe më pas veproni në përputhje me rrethanat për të parë interesat tuaja më të mira.

Gaforrja

Sot, ndoshta nuk do të ndiheni shumë miqësorë. Ka shumë të ngjarë të dëshironi të izoloni veten në shtëpi dhe të mos shihni apo flisni me askënd. Nëse nevoja juaj për vetmi është kaq e fortë, kënaquni me të. Nuk do t’i bëni mirë vetes duke detyruar kontaktin me të tjerët. Ju mund të ndiheni pak të dobët fizikisht, kështu që është t e rëndësishme të hani siç duhet dhe të merrni shumë vitaminë C.

Luani

Vetëkontrolli është fjala për kyçe për sot. Sjellja joetike e të tjerëve mund të shkaktojë një zemërim të varrosur prej kohësh që mund t’ju bëjë të dëshironi të sulmoni ata që janë përgjegjës. Kjo nuk do të zgjidhë asgjë. Mënyra më e mirë për të trajtuar këto emocione mjaft shpërthyese është komunikimi i sinqertë, por sot ai mund të përkeqësohet në debate. Provoni të numëroni deri në dhjetë përpara se të përballeni me dikë. Funksionon!

Virgjëresha

Zemërimi dhe pakënaqësia e shkaktuar nga dhembjet e së kaluarës mund të shfaqen sot, ndonjëherë duke ju tunduar të shpërtheni në lot. Mos e luftoni. Thjesht gjeni një vend ku mund të jeni vetëm dhe lëreni të dalë. Kjo është vetëm një simptomë e rritjes personale dhe shpirtërore nga ana juaj. Lëshimi i së kaluarës hap rrugën për përparime në të ardhmen. Mund të zgjoheni nesër në mëngjes duke u ndjerë si një person ndryshe.

Peshorja

Dikush që e mendoni si mik mund të jetë më pak se i besueshëm sot, Peshorja. Ka shenja mashtrimi rreth jush. Ndoshta dikush po ju mban diçka ose po thotë gënjeshtra. Mos jini shumë dyshues ndaj askujt, por kontrolloni faktet e një situate përpara se të pranoni fjalën e dikujt.

Akrepi

Diçka e fshehtë po ndodh, Akrep. Njerëzit joetikë mund të përpiqen të manipulojnë situata të caktuara për t’i kthyer ato në përfitimin e tyre. Bëj kujdes! Hiqni dorë nga çdo bisedë “politike” dhe përmbahuni nga komentimi i çdo situate ose dëgjimi i thashethemeve. Nga ana pozitive, intuita juaj është e mprehtë, kështu që ju duhet të jeni në gjendje të ndjeni të besueshëm.

Shigjetari

Nëse keni në mendje të merreni me dokumente ligjore të çdo lloji, kjo nuk është dita për ta bërë këtë. Çdo kontratë e lidhur sot ka të ngjarë të ketë klauzola konfuze dhe gjuhë të paqartë që mund të mos i kuptoni dhe që mund të përdoren kundër jush. Kjo gjithashtu nuk është dita për të filluar apo edhe për të planifikuar një udhëtim të çfarëdo lloji. Megjithatë, është një ditë e shkëlqyer për lexim ose meditim.

Bricjapi

Çështjet e parave duken të pasigurta dhe pak mashtruese. Kjo nuk është një ditë e mirë për të hyrë në ndonjë lloj programi investimi, për të negociuar pagat apo komisionet apo për të ndryshuar banka. Ëndrrat tuaja mund të jenë paksa shqetësuese, por kjo ka të ngjarë të reflektojë frikë nga e kaluara dhe jo rreziqe në të ardhmen. Megjithatë, shkruani ato. Ju mund të mësoni shumë për veten tuaj duke studiuar simbolet.

Ujori

Njerëz të rinj mund të vijnë në jetën tuaj sot. Nëse keni një ndjesi të  keqe për ndonjë prej tyre, besojini instinktit tuaj! Do të takoni të paktën një të njohur të ri që nuk është i besueshëm. Kjo nuk është një ditë e mirë për të hyrë në ndonjë lloj partneriteti dhe as për t’u martuar apo edhe për të propozuar martesë. Lërini të gjitha planet në pritje për disa ditë!

Peshqit

Ju mund të zgjoheni duke u ndjerë pa humor, ndoshta shumë të lodhur për të shkuar diku dhe do të dëshironi të qëndroni brenda. Ju mund të jeni të lodhu, pak të stresuar dhe më të prekshëm se zakonisht ndaj çdo defekti. Pini shumë lëngje dhe pushoni pak. Nesër ndoshta do të ndiheni shumë më mirë. /tvklan.al