Ambasadori amerikan deklarohet pas diskutimit për Asociacionin

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier është deklaruar pas diskutimit për Asociacionin.

“Sot mbajtëm një seancë dëgjimore në ambasadën amerikane në Prishtinë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe. Mirënjohës ndaj palëve të ndryshme të interesuara të pranishëm për ndarjen e pikëpamjeve dhe ekspertizës së tyre. Ne vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e të gjitha angazhimeve të Dialogut”./Indeksonline/