United nis bisedimet për rikthimin e David De Geas

David De Gea mund të rikthehet te Manchester United, vetëm 3 muaj pasi i kanë ndarë rrugët pas 12 vitesh

Ideja e rikthimit të portierit spanjoll ka lindur pasi Onana do të udhëtoi në Kupën e Afrikës në janar.

United poashtu nuk është aspak i kënaqur me dy portierët rezervë, Altay Bayindir dhe Tom Heaton.

Javën e kaluar David de Gea u pa me disa nga ish-shokët e tij të skuadrës në Manchester United në një takim miqësor.