Tragjedi pas ndeshjes Napoli – Milan, gjendet i vdekur një tifoz pasi ra nga lartësia prej 20 metrash

Një tifoz është gjendur pa shenja jete mbrëm pas ndeshjes Napoli – Milan , duke tentuar që të hyjë ilegalisht në stadium , siq raportohet tifozi ra nga 20 metra lartësi gjatë përpjekjes së tij peë të hyrë në stadium në hyrjet ilegale

Trupi i pajetë i gjet mbrëmë, ndërsa policia dhe mjekësia ligjore janë duke punuar për rastin për ta rindërtuar atë që ka ndodhur.