Sonte “luftohet” për t’i zënë tri vendet e fundit në Euro 2024

12 Kombëtare sonte zhvillojnë ndeshjet e play-offit, për t’i siguruar dy vendet e fundit në Euro 2024 që mbahet në Gjermani gjatë këtij viti.

Ndeshje tejet interesante do të shohim në “gjysmëfinalet” e play-offit dhe vëmendja më e madhe pritet të jetë në ndeshjen mes Bosnjës dhe Ukrainës.

Takim interesant pritet të jetë edhe ajo mes Uellsit dhe Finlandës, kurse Polonia luan ndaj Estonisë.

Kujtojmë që shtetet që kalojnë këtë raund, luajnë “finalet” për t’i zënë vendet e fundit në Euro 2024.

Të gjitha ndeshjet janë këto: