Vinicius dhe Real Madrid arrijnë marrëveshje deri në vitin 2027

Real Madrid dhe Vinicius Jr. kanë rënë dakord për të zgjatur kontratën deri më 30 qershor të vitit 2027. Braziliani iu bashkua klubit mbretëror në moshën 18 vjeqare në korrik të vitit 2018 , ndërsa beri debutimin zyrtar më 26 gushtë të atij viti

Gjatë 6 sezoneve ai ka të regjistruara 235 paraqitje zyrëtare , gjatë të cilave ka shënuar 63 gola dhe ka fituar 9 tituj në të gjitha kompeticionet , duke u bërë kështu , njëri nga lojtarët më të rëndesishëm të Real Madridit viteve të fundit .