Takohen Kurti e Macron

Kryeministri i vendit Albin Kurti së bashku me bashkëshorten e tij , kanë udhëtuar drejtë Francës ku me ftesë të presidentit Macron , po qëndrojnë në Pallatin Élysée, me rastin e Forumit të Paqes i cili do të mbahet në Paris

” Në Pallatin Élysée, bashkë me Ritën, mysafirë të Presidentit francez Macron dhe Zonjës së Parë të Francës, Brigitte Macron, në prag të edicionit të gjashtë të Forumit të Paqes në Paris” shkroi Kurti në rrejtin e tij social Facebook.