Zbulohet rregulli i pazakontë i pagave të lojtarëve të Real Madridit

Real Madrid thuhet se ka një strukturë pagash të ndryshme nga klubet e tjera të futbollit, të cilat paguajnë lojtarët e tyre çdo muaj.

Megjithëse pagat e lojtarëve shpesh referohen si javore, dihet se ata ende paguhen çdo muaj.

Megjithatë, thuhet se në klubin 14 herë kampionë të Evropës, Real Madrid, ata kanë një mënyrë tjetër për t’i bërë gjërat.

Një mori lojtarësh me emra të mëdhenj kanë dalë për Realin, duke përfshirë lojtarë si Cristiano Ronaldo, Ronaldo Nazario, David Beckham, Luis Figo dhe së fundmi Jude Bellingham.

Të gjithë do të kishin fituar një pagë të mirë, por sipas ish-lojtarit të Republikës së Irlandës, Andy Townsend, lojtarët e Realit paguhen vetëm dy herë në vit në një praktikë të pazakontë

“A i njihni djemtë e Real Madridit, e di sepse Michael Owen ma ka thënë këtë më parë, kur nënshkruani për Real Madridin – ju paguheni vetëm dy herë në vit”.

“Është një ide e vjetër që vjen me fluturim, por jam shumë i sigurt se ata paguhen dy herë në vit”, ka thënë ish-lojtari i Chelseat për talkSPORT. /telegrafi/