Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova” kërkuan ndihmë mjekësore

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova, Mazgit-Bresje, në të cilin janë përfshirë 14 automjete dhe janë lënduar disa persona.

Drejtori i Emergjencës në QKUK, Naser Syla për klankosova ka bërë të ditur se tetë persona të lënduar nga ky aksident kanë kërkuar ndihmë mjekësorë.

Tutje, ai është shprehur se tashmë shtatë prej tyre janë liruar dhe njëri është duke marrë ende trajtim.

/IndeksOnline/