Real Madrid-Barcelona do të përballen në finale të Superkupës së Spanjës

Real Madrid dhe Barcelona do të përballen në finalen e së dielës në kuadër të superkupës së Spanjës , ndejshje kjo e paraparë të luhet me 14 janar 2024 me fillim nga ora 20:00 , kjo pasi Reali Madrid mboshti mbrëm Atletikon e Madridit me rezultat 5-3 , ndërsa Barcelona mboshtin Osasunen sonte 2 me 0.

Kujtojmë se kjo është edhe “El Calsico” e parë për vitin 2024 , ndërsa në 10 ndeshjet e fundit Barcelona e mboshti Realin 6 herë ,

Ndërsa Madrilenët triumfuanë 4 herë