Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve

kanë përfunduar tetë takimet e fundit të gjiros së katërt në UEFA Champions league

Në tetë takime sa janë zhvilluar, janë arritur edhe rezultate befasuese dhe janë realizuar një numër i madh i golave.

Ndërkohë Kualifikimin në fazën tjetër deri më tani e kanë siguruar Real Madrid, Manchester City, RB Leipzig, Real Sociedad, Bayern Munich dhe Inter

keto janë rezultatet e takimeve të zhvilluara sonte :