Horoskopi 16 Nëntor 2022

Demi

Sot, mos u habitni shumë nëse e keni të vështirë të futeni në një kornizë pune. Ka të ngjarë që më mirë të ëndërroni sesa të jeni në botën reale. Jeni të prirur për të ëndërruar me sy hapur dhe për të bërë udhëtime me imagjinatë. Bëni një listë të gjithçkaje që duhet të bëni për t’ju ndihmuar të përqendroheni. Kjo do t’ju ndihmojë të arrini objektivat tuaja afatshkurtra.

Dashi

Sot mund të zbuloni se njerëzit tërhiqen nga ju dhe ju shohin si një mik me vlerë. Kjo për shkak se ju jeni zakonisht një dëgjues i mirë. Jeni të hapur ndaj ideve dhe mendimeve të njerëzve të tjerë dhe mund të kujdeseni lehtësisht. Vini re njerëzit përreth jush për të parë nëse dikush ka një problem. Mund të mos duhet shumë për ta bërë dikë të flasë.

Binjakët

 Është mirë të ëndërrosh, sidomos në ditë si kjo e sotmja. Zgjerimi i mendjes dhe të menduarit për mundësitë janë mënyra pozitive për të rritur njohuritë tuaja. Jepini vetes kohë për të menduar. Pse të mos shtriheni në shpinë dhe të shikoni retë apo yjet? Ëndërroni për gjëra që mund të mos duken praktike ose të mundshme. Shumë gjëra reale kanë dalë nga ëndrrat e dikujt. Kreativiteti juaj do të lulëzojë nëse gjeni kohë.

Gaforrja

Me energjinë e sotme, ju mund të dëshironi të lini imagjinatën tuaj të lirë për një kohë. Kjo mund të shtojë një nxitje të vërtetë, pasi do t’ju lidhë me veten tuaj të brendshme. Lëreni imagjinatën tuaj të jetë bileta juaj për aftësitë tuaja krijuese dhe artistike. Do keni aftësi për të zgjidhur problemet. Kjo pjesë e juaja është po aq e rëndësishme sa zemra juaj, ndaj shfrytëzojeni në maksimum.

Luani

Sot mund të takoni një mik të ri. Njerëzit priren të ndihen rehat pranë jush edhe nëse janë të ndryshëm nga ju. Kjo sepse ju zakonisht e pranoni faktin që të gjithë janë të ndryshëm dhe kjo është në rregull. Kjo është një cilësi e rrallë dhe e veçantë, jo të gjithë janë mendjehapur sa ju! Planifikoni të bëni diçka me mikun tuaj të ri ose të rrini me një person tjetër të veçantë, nëse është e mundur. Nuk do mungojnë personat e interesuar për të kaluar kohë me ju.

Virgjëresha

Ju keni një imagjinatë të jashtëzakonshme. Sot është një ditë e shkëlqyer për ta përdorur atë. Merrni kohë për t’u angazhuar në aktivitete krijuese dhe provoni meditimin, planifikimin e tregimeve, luajtjen e roleve ose vizualizimin. Ju keni një mjet të fuqishëm për të zhbllokuar frikën dhe frenimet e brendshme, duke rritur besimin dhe kreativitetin tuaj dhe duke zgjidhur sfidat e jetës. Nëse kjo është një ide e re për ju, merrni parasysh të mësoni më shumë rreth meditimit për t’u lidhur me veten tuaj të brendshme.

Peshorja

Sot do  të ndiheni të fortë dhe të sigurt. Është një kohë e mirë për të provuar diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë. Ju mund të jeni personi i duhur për t’i nisur gjërat, veçanërisht nëse bëhet fjalë për diçka që dëshironi të shihni të ndryshuar. Nëse nuk keni kandiduar kurrë për detyrë më parë ose nuk keni marrë një rol udhëheqës në një fushë tjetër, merrni parasysh ta bëni këtë. Ju keni fuqinë dhe popullaritetin për të bërë një ndryshim të vërtetë.

Akrep

 Energjia e ditës duhet t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Gjendja juaj duhet të jetë e lartë dhe e qeshura mund të jetë një pjesë e mirë e ditës suaj. Kur qeshni, kjo i nxit njerëzit e tjerë. Ju mund të zbuloni se mund ta transferoni entuziazmin dhe ndjenjat e mira që keni tek ata që ju rrethojnë. Ndani energjinë tuaj pozitive duke buzëqeshur, duke qeshur dhe thjesht duke qenë vetvetja.

Shigjetari

Prisni një rritje të popullaritetit sot. Një mënyrë për ta përdorur mirë këtë është të sjellësh ndryshim. Ndoshta ju dhe bashkëpunëtorët tuaj mendoni se vendi i punës ka nevojë për një program të ri, siç janë përfitimet. Do të ishte një zgjedhje e mirë për t’ia paraqitur këtë vendimmarrësve. Edhe nëse është bërë më parë, përdorni popullaritetin tuaj për të filluar një peticion ose për të gjetur mënyra krijuese për ta bërë një grup më efektiv.

Bricjapi

Energjia e sotme mund të nxjerrë në pah popullaritetin tuaj. Transitet rritin entuziazmin dhe energjinë tuaj për të bërë gjëra. Njerëzit do të ndihen të tërhequr nga ju. Ju madje mund të zbuloni se të tjerët ju shikojnë. Ky lloj popullariteti mund t’ju bëjë të ndiheni të veçantë dhe me fat. Nga ana tjetër, mund t’ju bëjë të mendoni se jeni më i mirë sesa dukeni. Përdoreni këtë ndikim për mirë.

Ujori

Dita e sotme duhet të ketë një ndikim shumë pozitiv për ju. Energjia që keni do të lejojë gjëra të tilla si marrja e vendimeve të shkëlqyera. Gjërat do ecin më shpejt se zakonisht. Bashkëpunimi nga kolegët, energjia fizike dhe një mendje e mprehtë do t’ju mbështesin. Çfarë mund të kërkoni më shumë? Ju mund të zbuloni se pothuajse gjithçka shkon sipas dëshirës tuaj dhe e qeshura mbush orët. Jepini vetes një goditje pas shpine sepse duhet të jeni në gjendje të përballoni gjithçka.

Peshqit

Tregohuni me takt kur flisni sot. Me energjinë e kësaj dite, është e rëndësishme që të merrni kohë për të menduar se si fjalët tuaja ndikojnë te personi me të cilin po flisni. Mund të jetë më e lehtë se zakonisht të thuash gjënë e gabuar, veçanërisht nëse je në pozicionin t’i thuash dikujt diçka që mendon se mund të mos shkojë shumë mirë. Shmangni komentet që sugjerojnë kritika ndaj personit dhe jo ndaj veprës. /tvklan.al