Osmani reagon pas arritjes së marrëveshjes për targat

epa10028950 Kosovo President Vjosa Osmani Sadriu arrives for an EU-Western Balkans leaders' meeting in Brussels, Belgium, 23 June 2022. The progress on EU integration and the challenges which the Western Balkans countries face in connection to the Russian invasion of Ukraine are topping the agenda when EU and Western Balkan leaders meet prior a European Council meeting. EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Presidentja Vjosa Osmani ka dalë me një reagim pasi Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targa në Bruksel.

Ajo falënderon ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë e SHBA-së për angazhimin e tyre aktiv në arritjen e marrëveshjes së sotme në Bruksel.

“Mbështetja e tyre për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është e domosdoshme. Kosova është mirënjohëse”, shkroi ajo në Twitter.