Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Reshjet pritet të jenë të intensitetit të dobët deri mesatar.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes.