Një person i infektuar me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin për gjendjen me COVID-19 në Kosovë.

Në njoftimin e MSH-së thuhet se nga 13 testime një person ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Sipas ministrisë gjatë 24 orëve janë shëruar asnjë qytetarë, dhe po ashtu nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes.

Aktualisht në Kosovës janë 6 raste aktive me COVID-19./Demokracia.com