Uji e merr me vete urën në këtë fshat të Podujevës (PAMJE)

Reshjet e shumta të shiut dhe të borës kanë bërë që në disa pjesë të Podujevës të ketë vërshime, shkruan Llapi.info.

Sipas banorëve, uji i grumbulluar ka marrë me vete edhe një urë në fshatin Bajçinë të Podujevës.

Në pamjet që ka siguruar Llapi.info, shihet se ura është thyer, kurse e njëjta gjendet pikërisht në vendin ku kanë nisur punimet për ndërtimin e urës së re./Llapi.info.

Më poshtë pamjet:

Në pamjet që ka siguruar Llapi.info, shihet se ura është thyer, kurse e njëjta gjendet pikërisht në vendin ku kanë nisur punimet për ndërtimin e urës së re./Llapi.info.