Kosova U21 nuk merr më shumë se një pikë në udhëtim ndaj Bullgarisë

Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshat U21 ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Bullgarisë në udhëtim, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikim në Evropianin e të rinjëve.

Reklama

Kosova kaloi në avantazh shumë herët, më saktë në minutën e tetë ku protagonist kryesor ishte Ardit Tahiri i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Ata nuk u zmbrapsën pas golit të shënuar dhe patën një mundësi tjetër shënimi në minutën e 30-të por goditja e Arian Llugiqit u ndal nga portieri vendas.

Deri në fund të pjesës së parë nuk pati më raste të mira shënimi dhe dy skuadrat shkuan në pushim mes pjesëve me epërsinë minimale të Kosovës.

Në pjesën e dytë pati një iniciativë të lehtë të vendasve të cilët u vunë në kërkim të golit të barazimit.