Shtyhet ndeshja e La Ligës, për shkak të Kosovës

Ndeshja e La ligas në mes të Mallroca dhe Cadiz CF e paraparë të luhej më datën 12 të ketij muaji është shtyrë .

Kjo për shkak se Mallorca nuk do të mund të llogaris në Vedat Muriqin. pasi i njejti do të udhëtoj pë në Kosovë , ku kombëtarja jonë do të ballafaqohet me Izraelin , ndeshje kjo që ishte e paraparë të luhej në muajin shtator , por u shty si pasoj e luftës mes Izraelit dhe Palestinës.

Kujtojmë se kjo ndeshje do te luhet të dielen mbrëma ne stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë , me fillim nga ora 20:45