Henderson po rikthehet në futbollin europian, arrin marrëveshje me skuadrën e njohur holandeze

Jordan Henderson, mesfushori i Kombëtares së Anglisë pritet të largohet nga klubi arab, Al-Etiffaq.

Gazetari i njohur i “The Athletic”, David Ornstein raporton se Hendo ka arritur marrëveshje me Ajaxin, shkruan. 33-vjeçari zhvilloi 17 ndeshje në Ligën Profesionale të Arabisë Saudite dhe bëri katër asiste.

Vlera e futbollistit anglez shkon deri në 7.5 milionë euro, por transferimi në Ajax mund të ndodh me parametra zero