Mësohet data se kur do të rikthehet Vedat Muriqi

epa09774828 Mallorca's Vedat Muriqi celebrates after scoring the 1-1 equalizer during the Spanish LaLiga soccer match between Real Betis and RCD Mallorca in Seville, Spain, 20 February 2022. EPA-EFE/Julio Munoz

Vedat Muriqi pritet të rikthehet në aksion me Mallorcan në fund të këtij muaji.

Trajneri i skuadrës spanjolle, Javier Aguirre, ka deklaruar së fundmi se sulmuesi kosovar ka bërë mirë ditëve të fundit në rikuperimin e tij nga lëndimi.

“Muriqi ka bërë më shumë se ditët e tjera dhe mund të jetë në bankë kundër Real Betisit”, deklaroi ai.

Mallorca me Betisin do të përballet më 27 janar, në kuadër të javës së 22-të në La Liga.