Xabi Alonsos, konsiderohet si kandidati kryesor për ta zënë vendin e Tuchelit te Bayern Munich

Trajneri spanjoll, Xabi Alonso shihet si kandidati potencial për ta zënë vendin e Thomas Tuchelit te Bayern Munich.

Sot skuadra bavareze njoftoi publikun se trajneri Tuchel do të largohet zyrtarisht në fund të këtij sezoni, shkruan Indeksonline

Gazetari gjerman, Florian Plettenberg raporton se Xabi Alonso është kandidati potencial për t’u emëruar trajner te “Bavarezët”.

Por, Bayern Munich ka punë me shumë ekipe, të cilët i janë “vërsulur” spanjollit, me Liverpoolin, Barcelonën që në fund të sezonit aktual do të mbesin pa trajner , pasi Xavi dhe Klopp kane paralajmeruar largimin ne fund te ketij sezoni .