Kjo pritet të jetë paga e Mbappes në Real Madrid

Mbappe ka refuzuar që ta nënshkruajë kontratën e re, ndërsa me Realin, Mbappe pritet të nënshkruajë kontratë pasi të mos jetë e mundur që klubet të takohen në Champions këtë sezon.

Ai do të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me Realin, duke fituar 15 milionë euro në sezon, plus një bonus nënshkrimi prej 150 milionë euro që do të paguhet gjatë pesë viteve, dhe ai do të mbajë një përqindje prej të drejtave të imazhit të tij, shkruan BBC.

Trajneri i Realit, Carlo Ancelotti ka menduar tashmë se si do ta përdorë Mbappe në ekipin e tij, me mesfushorin anglez Jude Bellingham që luan një rol më të thellë, brazilianin Vinicius që luan në të majtë dhe Mbappe që luan në të majtë të qendrës.

Nëse mesfushori kroat Luka Modric largohet këtë verë, atëherë Mbappe do të trashëgonte fanellën me numrin 10 që mban për Francën.