Eksperti i sigurisë për vrasjen e shtatzënës: Katër ministri kanë dështuar

Dje para oborrit të Klinikës së Gjinekologjisë është vrarë gruaja shtatzënë. Lidhur me këtë rast ka reaguar edhe eksperti i sigurisë, Drizan Shala.

Ai thotë se kjo ngjarje na dëshmoi se sistemi në Kosovë është kolaps, raporton Indeksonline.

Siç thotë Shala, “kemi katër ministri që kanë dështuar në nivel politik”.

Shkrimi i plotë:

Për ngjarjen brenda ShSKUK çka na dëshmojë

1 ore e 30 minuta përafesisht ka qendruar tani e ndjera shtrit dhe askush nga mjeket nuk kanë marr veprim me ja shpetu jeten foshnjes !

Dmth sistemi në Kosovë është kollaps

-Mjeksia shkojë në humëner , absurditet duhet me u thirr Urgjenca për me intervenu brenda ShSKUK

– Policia me U.D dhe sipas raportimeve ka dështuar dhe  duhet me u shkarku / dhanë dorëheqje edhe U.D

– Gjykata fajtor që se ka mbikqyrë zbatimin e vendimit të saj për mbrojtje që ka shqiptu për viktimen.

– Qendra për punë sociale në Lipjanë dështim total.

Pra :

Ministria e MPB – Dorëhqje e Ministrit aktor i filmave Hollywood – Xhelal Sveçla

Ministria e Drejtësisë – Dorëhqje e Ministres e cila është “Narcissistic”

Ministria e Financave , Punës  dhe Transfereve ( ish Ministria e Punës dhe Mirëqenjes Sociale ) ketu skem çka ti shtojmë as më shum e as më pak se ky “kontabilisti” të shkojë në shtepi .

Ministria e Shëndetësisë – U.D i kësaj Ministria në shtepi apo Kryeministri të vetë shkarkohet me që është në poziten e “Udhëheqit” të kesaj ministrie

Pra ketu kemi katër ministri që kanë dështuar në nivel politik.