QMF në Lluzhan të Podujevës pajiset me këtë laborator: Kryhen këto analiza (PAMJE)

Qendra e Mjekësisë Familjare në Lluzhan të Podujevës është pajisur me laborator biokimik, shkruan Llapi.info.

Kështu ka njoftuar kryetari komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, me anë të një postimi në rrjetin social, Facebook.

Shkrimi i tij i plotë:

Laboratori biokomik nga sot edhe në QMF-në e Lluzhanit

Bashkë me drejtoreshën e Shëndetësisë, Adelina Stublla, u.d drejtorin e QKMF-së Bajram Bajgora dhe stafin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Lluzhan kemi përuruar laboratorin biokomik në këtë qendër.

Nga sot pacientët në QMF-në e Lluzhanit mund t’i kryjnë të gjitha llojet e analizave biokimike me këtë aparaturë moderne të teknologjisë së fundit.

Prioritet i yni si qeverisje komunale mbetet sektori i shëndetësisë, në mënyrë që të ofrojmë shërbime sa më cilësore për qytetarët tanë!

May be an image of 3 people, people standing and indoor
May be an image of indoor
May be an image of 3 people, office and indoor
May be an image of 10 people, people standing, hospital and indoor