Mourinho po i sjell Romës shumë para

Jose Mourinho nuk ka sjellur rezultatat e pritura te Roma. Por trajneri pourtgez ka pasur një ndikim në buxhet që kur ka zbritur në qytet dhe ka sjellë para të reja për klubin. 

Nga 43 ndeshje si vendas, në 41 ndeshje janë shitur të gjitha biletat. Ky fakt ka sjellur shumë para në arkat e klubit. E gjithë kjo do të thotë se, që nga vera e vitit 2021, Roma ka marrë rreth 70 milionë euro nga stadiumi .

Pjesa më e madhe e meritave i shkon Mourinhos dhe asaj që ai ishte në gjendje të krijonte . Më pas janë ardhjet e lojtarëve si Dybala dhe Lukaku që kanë rritur entuziazmin. /Indeksonline/