Real Madridi i ofron kontratë të re Carlo Ancelottit, zbulohen detajet

E ardhmja e Carlo Ancelottit vazhdon të jetë në dyshim nëse do të mbetet ose jo në Madrid, kur kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni.

Megjithatë gjiganti spanjoll Real Madrid i ka ofruar Carlo Ancelottit një zgjatje të kontratës, raporton Tomas Roncero i Diario AS.

Marrëveshja e re që i ofrohet Ancelottit do ta mbajë atë në Real Madrid deri në verën e vitit 2025.

Real Madridi thuhet se është i kënaqur me menaxherin italian për mënyrën se si e ka menaxhuar skuadrën pavarësisht dëmtimeve të rënda që ka pësuar skuadra e tij deri më tani.

Los Blancos aktualisht janë në krye të La Ligës dhe u kualifikuan në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve si fitues të grupeve.Sa i përket ofertës së punës nga Brazili, Ancelotti vazhdon t’i japë përparësi Real Madridit dhe ka folur me familjen e tij duke shpjeguar se ai do të qëndrojë në Spanjë nëse Real Madrid vendos të vazhdojë kontratën e tij.

Florentino Perez ka vendosur tashmë një afat kohor për bisedimet e përballjes me Ancelottin mbi marrëveshjen e re – është në janar pas Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite.

Trajneri 64-vjeçar u riemërua si trajner i Real Madridit në korrik 2021 pas dorëheqjes së Zinedine Zidane. Që atëherë, Carletto e ka udhëhequr Madridin për të fituar Ligën e Kampionëve, La Ligën, Superkupën dhe Kupën e Botës për Klube.